Časté otázky

informácie pre klientov

poradňa

Prečo osloviť našu realitnú kanceláriu?

Predaj nehnuteľnosti je vážna vec a bežný človek nemá dostatok skúseností ani času na to, aby si na to trúfol sám. Vďaka realitnej kancelárii môžete nechať všetky vaše starosti na maklérovi, ktorý sa v celom procese vyzná a poradí vám, ako z neho vyťažiť čo najviac. Pre niekoho predstavuje nehnuteľnosť celý majetok, preto by ste sa mali pri predaji spoľahnúť na odborníka, ktorý vás prevedie celým predajným procesom, od podpisu rezervačnej zmluvy cez kúpnu zmluvu až po vklad na kataster.  Vaša kúpa či predaj sa vďaka spolupráci s realitnou kanceláriou nielen neskomplikuje, ale navyše vám prinesie benefity, ktoré by ste svojpomocne nezískali. Šikovný maklér totiž dokáže predať vašu nehnuteľnosť rýchlo, výhodne, bezpečne a najmä bez toho, aby vás zaťažil zbytočnými starosťami.

Ako postupovať pri predaji nehnuteľnosti?

Oslovte nás a dohodnite si obhliadku Vašej nehnuteľnosti. Realitný maklér si s Vami prejde celý proces, dohodne podmienky predaja, poradí Vám pri stanovení trhovej kúpnej ceny nehnuteľnosti a pripraví Vám kvalitnú fotodokumentáciu. Následne zabezpečí prezentáciu Vašej nehnuteľnosti, nájde vhodných záujemcov, zrealizuje s nimi obhliadky a pripraví všetky podklady a zmluvy, potrebné k predaju nehnuteľnosti – od rezervačnej zmluvy, zmluvy o budúcej kúpnej zmluve, kúpnej zmluvy až po návrh na vklad do katastra nehnuteľností.

Čo všetko ponúka naša realitná kancelária?

Na vlastné náklady zabezpečíme prezentáciu nehnuteľnosti v médiách, obhliadky s konkrétnymi klientami, (disponujeme aj vlastnou databázou záujemcov), zabezpečíme najvýhodnejší hypotekárny úver, prostredníctvom zmluvných poradcov, zabezpečíme prípravu všetkých potrebných dokumentov a zmlúv, uhradíme za Vás základný správny poplatok, súvisiaci s vkladom do katastra nehnuteľností a prevedieme Vás celým procesom od prvej obhliadky až po odovzdanie nehnuteľnosti na základe odovzdávacieho protokolu.

Aká je odmena za zrealizovaný obchod?

Výška odmeny pre realitnú kanceláriu pri zrealizovanom predaji nehnuteľnosti sa pohybuje v rozsahu 2 až 3 % ceny nehnuteľnosti. Závisí od výšky kúpnej ceny a náročnosti predaja.

Pri prenájme je odmena vo výške jednomesačného nájmu – snažíme sa vždy dohodnúť, aby polovicu provízie platil nájomca a polovicu prenajímateľ. Nájomná zmluva sa spravidla podpisuje na 1 rok. Každý prípad sledujeme až do ukončenia doby nájmu, kedy v prípade záujmu o pokračovanie pripravíme dodatok ku nájomnej zmluve, v prípade ukončenia nájmu vyhľadáme ďalšieho vhodného nájomcu.

Zaujali sme vás?

Ak ste si vybrali z našej ponuky nehnuteľností, alebo by ste radi využili naše služby, neváhajte a ozvite sa nám.

Na zlepšenie služieb používame cookies. O ich používaní sa môžete informovať tu.